2011 Seramik Trendleri

2011 yılında ıslak zeminlerde, dokunma hissi uyandıran, ileri teknoloji ile üretilmiş dijital baskılı seramikler öne çıkıyor ve sıradan tasarımların yerini, bulunduğu mekâna ferahlık katan üç boyutlu, doğal desenli ve canlı renklere sahip yer ve duvar karoları alıyor.

Islak zeminler, evlerin hem hijyen, hem de estetik olarak en özel yerlerini oluşturuyor. Bu özel alanların karakterini oluşturan en önemli ayrıntı ise, onlara boyut kazandıran seramikler.

2011-seramik-trendleri

Bien Seramik Başdanışmanı M. Aykut Bulut, evleri için yeni seramik modelleri araştıranlara bu yılın trendlerini anlattı.

Bu yıl, dijital teknolojinin bir ürünü olarak üç boyutlu, doğal taş görünümlü ve geometrik oyunlu seramiklerin kullanılacağını belirten Bien Seramik Başdanışmanı M. Aykut Bulut, klasik anlamda ağaç, tekstil gibi doku desenlerinin de çizgisini koruyacağına dikkat çekiyor.

M. Aykut Bulut, “2011’de evini baştan yaratmak isteyenleri çok özel tasarımlar bekliyor. Özellikle farklı desen ve renklerde seramiklerle bezenmiş banyo ve mutfaklar, yaşadığı mekânın işlevselliği kadar görünümüne de özen gösteren hanımlarda “evde daha fazla zaman geçirme isteği” uyandıracak.

Islak zeminler, eskisinden çok daha farklı anlamlar yüklenerek yaşamımızda artık daha fazla yer tutmaya başlayacak.

Seramik firmalarının tüketicilerin ihtiyaç ve beğenilerini karşılayabilmek için kıyasıya bir rekabet içinde olacakları 2011’de, kullanıcısında dokunma hissi uyandıran, yüksek teknolojiyle üretilmiş dijital baskılı seramikler öne çıkacak.

Sıradan tasarımların yerini, bulunduğu mekâna ferahlık katan, üç boyutlu, doğal desenli ve canlı renklere sahip yer ve duvar karoları alacak.” dedi.

2011-seramik

Tamamlayıcı aksesuarda ise bütün karo yüzeyine yapılmış dekor çalışmalarının geometrik, eski, klasik ve floral formda öne çıkacağına değinen Bulut, “İç hacimlerde yer ve duvar karolarında transparanlığın arttığı güçlü, parlak renklerin kullanıldığı, özgür renklerin yaratıldığı bir yıl bizi bekliyor. Bununla birlikte, eski ile yeninin modern bir çizgide birleştiği birçok ürünü göreceğiz. Güçlü transparanın yanında, yeni mat ürünlerde de sedef parlaklığı yaşanacak.

Yani bu yıl mat bile parlayan bir mat olacak” diyor.

Renklerde ise vizon ve toprağın modası devam ediyor. Petrol mavisi ve azul renklerin yanı sıra tarçın rengi de, banyo ve mutfaklarda sıklıkla görülecek. Bugün az sayıda seramik firmasının “siyahın prestijini” hakettiği şekilde yansıtmayı başardığı seramikler ise, 2011’de en çok tercih edilen ürünler arasında yerini alıyor.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr