ASPEN YAPI VE ZEMİN, MEDİNE HAVALİMANI PROJESİNİ ÜSTLENDİ

Pulkova ve Milas Havalimanlarında yenilikçi bir yaklaşım sergileyen Aspen, yapımını TAV Tepe Akfen Yatırım İnşaat ve İşletme A.Ş.’nin üstlendiği Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı’nda yaratıcı ve çarpıcı yapı çözümleriyle yine adından hayranlıkla söz ettirecek

Yapı ve zemin sektörünün önde gelen firmalarından olan Aspen Yapı ve Zemin, başarılarına bir yenisini daha eklemeyi başardı. Bugüne kadar Moskova’da Şeremetyevo ve Pulkovo, Ukrayna’da Kiev Borispol, Hollanda’da Schiphol, Kanarya Adaları’nda Tenerife, Kuzey Irak’ta Erbil Havalimanı projelerini alan ve Türkiye’de Ankara Esenboğa, İstanbul Sabiha Gökçen, Atatürk, Milas/Bodrum, İzmir Adnan Menderes, Kütahya Zafer ve Kars Havalimanları’nda önemli işlere imza atan Aspen Yapı ve Zemin, faaliyet alanına Suudi Arabistan’ı da katarak Medine’de yapılacak olan Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı projesini üstlendi.

ASPEN YAPI VE ZEMİN, MEDİNE HAVALİMANI PROJESİNİ ÜSTLENDİ

Modern mimariyi geleneksel motiflerle birleştirecek özel bir proje olarak tasarlanan havalimanında toplamda 70.000 metrekareyi bulan 10 farklı Aspen asma tavan ürünü yer alacak. Pulkova ve Milas Havalimanlarında yenilikçi bir yaklaşım sergileyen Aspen, yapımını TAV Tepe Akfen Yatırım İnşaat ve İşletme A.Ş.’nin üstlendiği Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı’nda yaratıcı ve çarpıcı yapı çözümleriyle yine adından hayranlıkla söz ettirecek.

Ana müteahhitliğini TAV’ın üstlendiği 16 milyon kişi kapasiteli havalimanı hem Arap dünyasında hem de dünyanın geri kalanında şimdiden merak uyandırmış durumda. Bölgede yapılan diğer mimari yapıları göz önünde bulundurduğumuzda görkem ve ihtişamın bu yapının da vazgeçilmez bir parçası olacağını önceden kestirmek hiç de zor değil. Projeyi almaktan son derece memnun olduklarını belirten Aspen Genel Müdürü Ertuğrul Gündoğdu, “Aspen’in içerisinde yer aldığı dev projelere bir yenisini daha eklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Medine’deki Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı, bizim olduğu kadar bölgenin ve hatta dünyanın da heyecanla beklediği bir proje olarak uzun süre adından söz ettirecek” şeklinde konuştu.

Aspen’in önceki projelerini ve referanslarını göz önüne getirdiğimizde bu yeni havalimanı projesinin de büyük bir başarıyla tamamlanacağını öngörmek hiç de zor değil. Aspen Yapı ve Zemin, bu ve benzeri projelerle sektördeki öncü konumunu daha uzun süre korumayı başaracak gibi gözüküyor.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr