ÇİMSA ÇALIŞANLARIYLA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VİZYONUNU PAYLAŞIYOR

Çimsa, tüm faaliyetlerine entegre ettiği sürdürülebilirlik anlayışı doğrultusunda, çalışanlarına yönelik “Çimento sektöründe sürdürülebilirlik” toplantısı düzenledi.

Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin (WBCSD) himayesi altında faaliyet gösteren Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi’ne (CSI) Türkiye’den ilk üye olan Çimsa’nın ‘Sürdürülebilirlik’ toplantısına, WBCSD-CSI Direktörü Philippe Fonta da katıldı.

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, tüm iş ve operasyonlarını sürdürülebilir gelecek hedefiyle gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda, Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin (WBCSD) Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi’ne (CSI-Cement Sustainability Initiative) üye olarak, 2013 yılında sürdürülebilirlik anlamında önemli bir adım attı.

Çimsa sürdürülebilirlik vizyonunun çalışanlarla değerlendirildiği toplantıya, WBCSA-CSI Direktörü Philippe Fonta da katıldı. Fonta, Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi’nin (CSI), 100’den fazla ülkede operasyona sahip olan önde gelen 24 çimento üreticisinin (Çimsa dahil) katılımıyla gerçekleştirilen küresel bir girişim olduğunu belirtti. Tek bir sanayi sektörü tarafından üstlenilen en büyük global sürdürülebilirlik programlarından biri olan CSI’a üye şirketlerin, sürdürülebilir kalkınma arayışının güçlü bir gereklilik olduğuna inandığını söyleyen Fonta, tüm üyelerin, sürdürülebilir kalkınmaya yönelik ilerlemeyi hızlandırmak için faaliyetlerini belirleyerek, bu doğrultuda şirket olarak ve CSI işbirliği aracılığıyla yol aldığını ekledi. Ayrıca, global çimento sektöründeki sürdürülebilirlik gelişmelerini değerlendirirken, CSI üyelerinin sosyal ve çevresel sorumluluklarını açıkladı.

Çimsa’da karlı bir şekilde büyürken yaşanabilir gelecek için sektöre öncülük etmeyi hedeflediklerini belirten Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu ise “Çimsa’da sürdürülebilirlik yönetimini, çalışma kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Geniş ürün yelpazemiz, yenilikçi kadromuz, insana ve çevreye saygılı yaklaşımımızla tüm paydaşlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Tüm faaliyetlerimize entegre ettiğimiz sürdürülebilirlik anlayışımız, bizi, sektörümüzde sürdürülebilir kalkınma konusunda dünyanın çeşitli bölgelerinde kapsamlı çalışmalar yürüten Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi’ne taşıdı. Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi’nin bir parçası olarak sürdürülebilirlik konusunda önemli girişimlerin gerçekleşmesine katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Sektörün önemli bir oyuncusu olarak, büyümeyi sürdürülebilir kılmak, değişen dünya koşullarında, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın farklılaşan ihtiyaçlarına, iş ortaklarımızla birlikte geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerle hızlı bir şekilde çözüm üretmek hedefiyle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Hacıkamiloğlu: “Başarılı iş çözümleri geliştirmek için tüm paydaşlarımızla el ele veriyoruz.”

Gelecek 10 yıllık dönem için belirlediğimiz öncelikli hedeflerimizin tümü sürdürülebilirlik çalışmalarımızı destekliyor. Hep birlikte çok daha yaşanabilir dünya yaratabileceğimize inanıyorum ve bu yolda tüm paydaşlarımızın desteklerinin çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Geçen yıl başladığımız ‘Paydaş Toplantıları’na bu yıl da devam edeceğiz. Paydaş diyalog ve entegrasyon çalışmalarımızı, sürdürülebilirlik ve raporlamanın beslendiği ve şeffaflığın temsilcisi olan önemli bir girişim olarak görüyoruz.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr