DOMOTEX 2011′DE TARKETT VE YENİLİKLERİ

Tarkett, Avrupa standartlarından on kat daha düşük oranda VOC emisyonu özelliğine sahip olan en son ekolojik yeniliklerini, Domotex 2011?de tanıttı.

Yenilikçi zemin kaplamaları ve spor zemin kaplama çözümleri sektöründe dünya lideri olan Tarkett, 15 ? 18 Ocak 2011 tarihleri arasında düzenlenen Domotex Zemin Fuarı?na katılarak ticari uygulamalar ve konut uygulamalarına ilişkin en son ekolojik yeniliklerini tanıttı ve hedefine yönelik pazar segmentasyonunu açıkladı. Çok sayıda iş segmentinin önceliklerini ve ihtiyaçlarını analiz eden bu yaklaşım, Tarkett?in farklı mekânların özel gereksinimlerini karşılayan zemin kaplama çözümleri sunmasını sağlıyor.

1212300041

Bu yaklaşım sayesinde, her segment için, sahip olduğu farklı mekânlardaki alanların işlevsel, duyusal ve ekolojik gereksinimlerini karşılayan, farklı zemin kaplama çözümleri ön plana çıkarılıyor.

2011′de Tarkett?in piyasaya süreceği yeni ürünler ise, ?Alterna?, ?Tekstone? ve ?I.D. Vision Wood Lüks Vinil Karolar?

ALTERNA YENİ NESİL ESNEK ZEMİN KAPLAMASI

Yenilikçi poliolefin formülüyle üretilen ve klor içermeyen Alterna, XP yüzey kaplaması sunuyor. Temizlenmesi ve bakımı oldukça kolay olan bu ürün, düşük oranda VOC emisyonu özelliği sayesinde, 40 farklı tasarım ile iç mekân hava kalitesini garanti ediyor. Alterna?nın sağlık ve eğitim sektörlerinde kullanılması hedeflenmiş.

SERAMİK GÖRÜNÜMLÜ ŞIK VE DAYANIKLI ZEMİNLER İÇİN TEKSTONE

Mağazacılık, konaklama ve konut sektöründe kullanılması hedeflenen Tekstone, taş ve seramiğin direnç ve dayanıklılık özelliklerini taşıyan ancak hazırlanması ve döşenmesi daha kolay olan bir zemin kaplama ürünü. Üç tabakalı yapısı ile en yüksek düzeyde dayanıklılık için yoğun fiber levhalar üzerine kaplanan ve seramik görünümlü bir yüzey sunan Tekstone, hafif yapısıyla taşınması kolay bir ürün ve birbirine geçmeli sistemi döşeme ya da değiştirme işlemini kolaylaştırıyor. Böylece, ticari mekânların iş akışı minimum düzeyde aksamış oluyor.

I.D VİSİON WOOD LÜKS KAROLAR

I.D. Vision Wood, ahşabın doğal güzelliğini ve güçlülüğünü vinil karoların rahatlığı ve sağlamlığıyla bir araya getiren yenilikçi bir ürün.

Bu yeni ürün, uzun ömürlü, son derece dayanıklı ve bakımı kolay bir yüzey sağlamak için ahşap kaplama katmanıyla benzersiz bir şekilde oluşturulan ve koruyucu vinil aşınma tabakası ile güçlendirilmiş lüks bir karo çözümü sunuyor. Kolay ve hızlı döşenebilme özelliği sayesinde, satış sektörünün ve konaklamanın yoğun trafiği için son derece pratik ve benzersiz doğal ahşap tasarımıyla şık bir görünüm sağlıyor.

Ürünün, mağazacılık ve konaklama sektöründe kullanılması hedefleniyor.

tarket2

Çevre dostu zemin kaplama yöntemleri için yenilikçi bir çözüm olan IQ Natural, %75 gibi oldukça yüksek bir oranda doğal ve yenilenebilir ürün içeriği sağlayarak yenilenebilir kaynaklara dayalı yeni bir plastikleştirici içeriyor.

Avrupa gerekliliklerinin oldukça altında olan VOC emisyonu ve doğadan ilham alan bir renk yelpazesi ile yapı ortamına yeni bir soluk getiren ürün, sağlık ve eğitim sektörlerini hedef alıyor.

Floor in a Box ise, müşterilerin yeni vinil zemin kaplamalarını evlerine götürmelerini, tasarlamalarını ve döşemelerini sağlayan yeni bir konsept.

Odanın ihtiyacı olan zemin kaplamasının kolayca hesaplanabilmesi için 2 metrekare vinil zemin kaplaması içeren, taşınması kolay, kompakt bir kutu içinde paketlenmiş olan ürünün kendinden yapışkanlı arka yüzeyi hızlı ve kolay döşenmesini sağlıyor.

Modern, rahat veya klasik renk, desen ve kaplamasıyla yüksek kaliteli bu zemin kaplaması mükemmel akustik özelliğe sahiptir ve rahat bir kullanım sunuyor.

Paris’teki l’Observeur du Design’da ödüle layık görülen ve 200′den fazla ürün arasından seçilerek seçkin Etoile du design ödülünü alan TarkoSpray ise, konut sektöründe kullanılması hedeflenen özel bir ürün.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr