GRİ VE BEJ TONLARDA MODAYI BELİRLEYEN LAMİNAT ZEMİNLER

Laminat sektöründe önemli miktarda ahşap dekoru artık doğal halleriyle piyasaya sürülmüyor. Bunun yerine belli belirsiz bir beyaz renginde veya puslu gri tonlarda piyasada bulunuyor. Rüstik yapıdaki “kullanılmış ürün görünümüne”, ticari ürünlerin pek çok çeşidinde rastlanıyor.

GRİ VE BEJ TONLARDA MODAYI BELİRLEYEN LAMİNAT ZEMİNLERAvrupalı laminat zemin imalatçıları, yeni laminat zemin sezonunu pek çok yaratıcı dekorasyon fikriyle açıyorlar. Hafif ve orta derecedeki toprak tonları günün zemin modasının temel unsurlarıyken daha büyük ve geniş ebatlar yeni trendlere damgalarını vuruyorlar. Yenilikçi senkronizasyon teknolojisiyle döşenen modern ama rüstik (sade) parçalar ise pürüzlü yüzeyleriyle doğrudan hislerimize ve dokunma duyumuza sesleniyorlar.

Rüstik yani sade bir görünüm, mevcut laminat döşeme alanında hala anahtar unsur olarak varlığını sürdürüyor. Meşe, eskimek bilmeyen dekoratif potansiyeliyle ahşap dekorları domine etmeyi sürdürüyor. Ayrıca hassas görünümlü karaağaç zeminler veya ladin ağacı ve karaçam gibi parlak ve yumuşak ahşap kaplamalar büyük hızla daha popüler hale geliyor. Seçkin ahşap çeşitlerini andıran dekorlara yönelik talepler ise genel olarak daha da artıyor. Bu arada Avrupalı imalatçıların doğal gri ve bej tonları geniş bir spektrumda kullanmaları sonucu koyu renkler hafif bir şekilde düşüşe geçiyor. Bu trend iç dekorasyon alanında ortaya çıkmıştı ve şimdi uluslararası zemin piyasasını bir fırtına gibi etkisi altına alıyor.

A’dan Z’ye Tüm Yüzey Çeşitleri

Laminat sektöründe önemli miktarda ahşap dekoru artık doğal halleriyle piyasaya sürülmüyor. Bunun yerine belli belirsiz bir beyaz renginde veya puslu gri tonlarda piyasada bulunuyor. Rüstik yapıdaki “kullanılmış ürün görünümüne”, ticari ürünlerin pek çok çeşidinde rastlanıyor. İmitasyon çimento izlerine sahip inşaat kerestesi stilindeki kaplamalardan fırçalanmış, tıraşlanmış veya kumlanmış laminat döşemelere kadar pek çok üründe bunu görmek mümkün. Gözenekleri senkronize eden modern baskı yöntemi sayesinde hassas oluk ve gözeneklerden derin ve özel kümelere kadar geniş bir yelpazede yüzey yapılarının orijinal transferi gerçekleştirilebiliyor. Bu sade mizaç, özellikle yeni kırsal stildeki ahşap döşeme tahtası koleksiyonları sayesinde kendini ön plana çıkarıyor. Bu döşeme tahtaları her geçen gün artan bir yoğunlukta daha uzun ve daha geniş boyutlarda piyasaya sürülüyor.

Sadelik anahtar konumunda

Hafif veya orta derecede toprak tonları ve pürüzlü yüzeyler yeni laminat zemin koleksiyonlarında modayı belirleyici nitelikteler.

Neden daima meşe?

Ladin ağacı gibi yumuşak ahşap dekorlar gittikçe daha popüler hale geliyorlar.

“Kullanılmış” gibi görünen kereste, Avrupalı imalatçılar tarafından pek çok koleksiyonda değerlendiriliyor.

Laminat sektöründe önemli miktarda ahşap dekoru artık doğal haliyle gözükmüyor, bunun yerine belli belirsiz bir beyaz renginde veya puslu gri tonlarda piyasada bulunuyor.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr