HALICILAR “ÖLÇEN” DEDİ

Yeni dönemde derneğin başarı çıtasını yukarı çekmeyi hedeflediklerini kaydeden Naci Ölçen, “Derneğe kurumsal kimlik kazandırmak ilk hedefimiz olacak” dedi.

HALICILAR ÖLÇEN DEDİ

İzmir Halıcılar ve Yer Döşemecileri Derneği’nin 5. Genel Kurulu’nda mevcut başkan Naci Ölçen üyelerden güvenoyu alarak yeniden seçildi. İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş ile Meclis Başkanı Rebii Akdurak’ın da katıldığı genel kurulda Naci Ölçen’in yönetim kurulu Asım Doymaz, Hakan Cihan Komut, Niyazi Polat, Cevat Katipoğlu, Serdar Uzşen ve Behçet Özpoyraz’dan oluştu. Ruhi Girgin, Selahattin Semerci ve Ahmet Yalçınkaya denetim kurulu üyeliğine seçildi. Genel kurulda dernek çalışmalarına verdikleri katkılardan dolayı Ekrem Demirtaş’a, Rebii Akdurak’a ve sektördeki en yaşlı üyeler ile oda meclislerinde görev almış faal üyelere plaket verildi.

HALICILAR ÖLÇEN DEDİ-2

Yeni dönemde derneğin başarı çıtasını yukarı çekmeyi hedeflediklerini kaydeden Naci Ölçen, “Derneğe kurumsal kimlik kazandırmak ilk hedefimiz. Bunun için de derneğe bir hizmet merkezi kazandırmaya ve odalaşma çalışmalarını hızlandırmaya çalışacağız. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikasyon çalışmalarına da ağırlık vereceğiz” diye konuştu.

HALICILAR ÖLÇEN DEDİ-3

Sektöre özel çarşı kurmak istediklerini de sözlerine ekleyen Ölçen, “Halı-parke-Pvc zemin ve duvar kağıdı Çarşı Marketi ile El Halıcıları Çarşısı kurmayı hedefliyoruz. Bu konularda yaptığımız girişimlerde yerel seçimler nedeniyle arzu ettiğimiz noktaya gelemedik. Seçimlerden sonra yerel yönetimlerle işbirliği içinde bu projeleri hayata geçireceğiz” dedi. Genel kurulda konuşan İTO Başkanı Ekrem Demirtaş da, Ölçen’in çalışmalarını takdirle izlediklerini kaydetti. Halı sektörünün Ölçen’e çok şey borçlu olduğuna dikkat çeken Demirtaş, “Bugün Ticaret Odası’nda halı komitesi varsa, bunun nedeni Naci Ölçen, Asım Doymaz ve ekip arkadaşlarının özverili çalışmalarıdır. Halı-Pvc-Parke Zemin ve Duvar Kaplamaları Komitesi üye sayısının 200′ün altına düşmemesi ve meslek grubunun dağılmaması için büyük çaba sarf ettiler. Naci Ölçen yaptığı çalışmalarla sektöre ivme kazandırdı. İTO olarak biz de yaptığı tüm faaliyetlere destek oluyoruz” diye konuştu.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr