İMİB 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’na 570 proje ile rekor başvuru

Doğal taşların tasarımcıların hayal gücü ile yeniden hayat bulduğu 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’na başvurular sona erdi. Bu yıl, Türkiye ve K.K.T.C ile birlikte Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’dan da tasarımcılara kapılarını açan yarışma yoğun ilgi gördü. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin öncülüğünde düzenlenen 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’na birbirinden çarpıcı 570 proje başvurdu.

IMIB_3 DogalTasTasarimYarismasi.1jpg

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğal Taş Tasarım Yarışması’na hem öğrenciler hem de profesyonel tasarımcılar yoğun ilgi gösterdi. Türk doğal taşlarının marka değerini arttırmayı hedefleyen yarışmaya yurt içi ve yurt dışından toplam 570 proje başvurdu. Birbirinden yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı projelerin finalistleri ise 28 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilecek jüri değerlendirme toplantısı sonunda belli olacak.

İMİB’in Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlediği 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda katma değeri yüksek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir tasarımlar ödüllendirilecek. Gerek iç mekân gerekse dış cephe kaplamalarında, doğal taşın kullanımını artırıcı yeni fikirlerin yarışacak. 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’nın seçici kurulunda, çok değerli akademisyenlerin yanı sıra mimarlar, tasarımcılar, sektör temsilcileri ve İMİB üyeleri de yer alıyor.

IMIB_3 DogalTasTasarimYarismasi

Doğal taş sektöründe tasarımın önemine dikkat çeken yarışmanın profesyonel kategorisinde, birinci gelen tasarımın sahibi 20 bin TL, ikinci 15 bin TL ve üçüncü 10 bin TL ödül kazanacak. Bu kategorinin mansiyon ödülü ise 5 bin TL.

Öğrenci kategorisinde ise birinci tasarım 10 bin TL, ikinci tasarım 7 bin 500 TL ve üçüncü tasarım 5 bin TL ile ödüllendirilecek. 2 bin 500 TL bu kategori için mansiyon ödülü.

3.Doğal Taş Yarışması ile ilgili tüm detaylara http://www.dogaltastasarimyarismasi.com/ adlı web sitesinden ulaşılabilir.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr