Paspas Üretiminde Çeyrek Asırlık Bir Tecrübe

Habib Demirci: “Firmamız sağlıklı bir büyümenin müşteri memnuniyeti ile sağlanacağının bilincinde emin adımlarla yoluna devam etmektedir.”

Paspas Üretiminde Çeyrek Asırlık Bir TecrübeHabib ve Muzaffer Demirci kardeşler tarafından 1984 yılında kurulan Sercan Mefruşat, paspas üretimi konusunda 24 yılı başarıyla geride bırakarak büyümeye devam ediyor.

Sercan Mefruşat, 1984 yılında kurulduktan sonra 1993 yılında kurumsallaşarak Sercan Mefruşat Dekorasyon Pazarlama San. ve Tic. Ltd. Şti. ünvanını almış. Önceleri toptan ve perakende olan satışlarını, sonradan sadece toptan satışa çeviren firma, paspas satışlarıyla piyasada adından söz ettiriyor. Firmanın Genel Müdürü Sercan Demirci dergimizin sorularını içtenlikle cevapladı.

Firmanızı daha yakından tanıyabilir miyiz?

Firmamız Sercan Mefruşat Dekorasyon Pazarlama San. ve Tic. Ltd. Şti olarak 1983 yılında yurt içinde hizmet vermeye başlamıştır. Gelişen pazar ihtiyaçlarını takip ederek 1993 yılında Hindistan ayağını oluşturmuştur. Kaliteyi daima ön planda tutan firmamız için bu atılımlar daima devam edecektir. Bu tarihlerden itibaren paspas satışlarımız daha da hızlanmıştır. Firmamız aynı tarihlerde yurtdışı ihtiyaçlarını da göz önüne alarak ihracata yönelmiştir. 2008 yılının başlarında müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla genel merkezimizi Mahmutbey’e taşımız bulunmaktayız. Şu anda Tüm Türkiye’deki satışlarının yanı sıra 15′in üzerinde ülkeye de paspas ihracatı gerçekleştiren Sercan Paspas kalite ve uygun fiyatları ile pazardaki yerini sağlamlaştırmayı değerli müşterilerinin sayesinde başarmıştır.

Üretim ve satışlarınızı nerelerden gerçekleştiriyorsunuz?

Üretimlerimiz İstanbul, Hindistan ve Çin ‘de gerçekleşmektedir. Ayrıca ithalatını yaptığımız diğer ürünlerin de üretimleri çeşitli Avrupa ülkelerinde yapılmaktadır. Üretim aşamasından sonra ürünlerimizin toptan satışlarını merkez ofisimiz ve ana depomuzun bulunduğu İstanbul-Mahmutbey ilçesinden gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda İstanbul Eminönü şubemizde de değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Ürünleriniz nelerdir? Yeni bir ürününüz var mı?

Firmamız paspas sistemleri konusunda her türlü ihtiyaca karşılık verebilmektedir. Kıl paspas, kıvırcık paspas, alüminyum paspas, çim Halı ıslak zemin ve havuz kenarı paspasları, ,banyo paspasları, çeşitli kauçuk paspaslar, ev tipi desenli halı paspaslar, hasır yolluk grubu, nem alıcı paspas çeşitleri olarak çok geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktayız. Aynı zamanda müşterilerimizin isteklerine yönelik logolu paspas çalışmalarımızda bulunmaktadır. Bunların yanı sıra zemin koruyucu olarak sandalye altlarında kullanılan “Chair Mat” adlı ürünümüz; parke, PVC, granit ve diğer tüm düz zeminlerin çizilmesini ve yıpranmasını engelleyici özellikte. Tamamıyle geri dönüştürülebilen ve %100 polikarbon içeren ürün; kokusuz, tortusuz, anti bakteriyel ve anti statik nitelikte. Yelpazemize yeni katılan çim halı ve ev tipi halı paspaslarımızın müşterilerimiz tarafından da kabul görmesi bizi çok mutlu etti.

Tasarımlarınızı nasıl gerçekleştiriyorsunuz? Ne sıklıklayeni model veya koleksiyon üretiminiz gerçekleşiyor?

Tasarımlarımız 1 yıllık süreçlerde geliştirilmektedir. Her 6 ay veya 12 ay da bir yeni desen gruplarımız oluşturulmaktadır. Yeni ürünlerimizi ise pazar ihtiyaçlarını değerlendirerek sürekli yelpazemize katmaktayız.

Paspas konusunda son dönem moda ve trendleri nelerdir?

Paspas konusunda son dönemlerde alüminyum paspas sistemlerinde büyük bir gelişme gözleniyor. Bunda özel ölçü ve tasarımlarda yaptığımız alüminyum paspasların da çok büyük etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda ıslak zemin paspasları ve kıvırcık paspasların satışlarında artış grafiği gözlemekteyiz.

Nasıl bir pazarlama politikası izliyorsunuz? Yurtiçinde dağıtım ağınız var mı?

Sercan paspas olarak satışlarımızı merkezimizden gerçekleştirdiğimiz gibi çeşitli bölgelerdeki bayilerimiz aracılığı ile de kullanıcılara ulaşmaktayız. Her bölgeye, büyüklüklerine göre bir veya iki noktada bayilik veriyoruz. İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara’ da bayiliklerimiz mevcut ve Konya, Kayseri ve Denizli’de de yapılanmalarımız devam ediyor.

Büyüme hedef ve planlarınız nelerdir?

Firmamız sağlıklı bir büyümenin müşteri memnuniyeti ile sağlanacağının bilincinde emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Her türlü paspas sistemleri konusunda sürekli kendini geliştirmekte ve ürün yelpazesini arttırmaktadır. Sınırsız hizmet anlayışıyla müşterilerimize yaklaştığımızdan bugüne dek şikayete maruz kalmadık. Büyümemizin paralelinde açtığımız Mahmutbey depomuzda 1200 m2 kapalı ve 100 m2 ofis alanına sahip bulunuyoruz.

Sektörel fuarları takip ediyor musunuz?

Sektörel fuarları mutlaka takip ediyoruz. Genel olarak çoğunda müşterilerimizin bizimle karşılaşması muhtemeldir. Gelişme ve daha çok müşteriye ulaşmanın en önemli yollarından biri de sektörel fuarlarda bulunmaktır. Her sene olduğu gibi önümüzdeki senelerde de değerli müşterilerimizi standımızda ağırlamaktan şeref duyacağız.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr