PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE, İMMİB 2013 İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından düzenlenen “İMMİB 2013 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nde ödüllendirildi. Prysmian Group Türkiye, “Zayıf Akım ve Telekomünikasyon Kabloları” ihracatında 2. sırada yer aldı.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri, aralarında enerji sektöründen birçok şirketin yer aldığı ödül törenini 19 Şubat 2013 Çarşamba günü İstanbul Swissôtel’de gerçekleştirdi. Prysmian Group Türkiye’nin de aralarında yer aldığı sektör liderlerinin ödüllendirildiği törene, İMMİB Koordinatör Başkanı Tahsin Öztiryaki, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katıldı. Prysmian Group Türkiye adına ödülü alan isim Prysmian Group Türkiye İhracat Bölge Müdürü Zehra Yalçınkaya oldu.

Prysmian_Group

İMMİB çatısı altında; Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği, Çelik İhracatçıları Birliği, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği ve Mücevher İhracatçıları Birliği yer alıyor. Birliklerin altında yer alan sektörlerde faaliyet gösteren ve en yüksek ihracatı yapan ilk üç şirket ise ihracatın yıldızı olarak ödül almaya hak kazandı. Şirket, yer aldığı Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği tarafından verilen ikincilik ödülüyle başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu. “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz…” misyonuyla hareket eden Prysmian Group Türkiye, sektöre olan yatırımlarının yanı sıra gerçekleştirdiği ihracatlarla Türk kablo sektörünü dünya çapında üst sıralara taşımayı hedefliyor.

Prysmian Group Türkiye’nin kurulu kapasitesi ulusal pazarın tüm ihtiyacını tam olarak karşılayabileceği gibi uluslararası pazarlarda da rekabet edebilecek seviyelerde yer alıyor. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olmaya devam eden şirket, 2012 yılında toplam 677.424.555 TL olan cirosunun yaklaşık %39’unu ihracat işlemleri oluşturmaktadır. Bugün, aralarında Azerbaycan, Irak, Türkmenistan, İngiltere, Fransa, Ürdün, Barbados, Ortadoğu ülkeleri ve Kuzey Afrika ile Şili, Papua Yeni Gine, Sri Lanka ve Çin gibi çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Prysmian_Group2

Prysmian Group Türkiye CEO’su Hans Hoegstedt konuyla ilgili yaptığı konuşmada; ”Prysmian Group Türkiye olarak sektörün her dalında ödül almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. IMMIB tarafından ihracat alanında ödüllendirilmekten de ayrıca gurur duyuyoruz. Türk kablo sektörü için gerçekleştirmiş olduğumuz her başarıda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Başarılarımızın devam edeceğine olan inancım sonsuz” dedi.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr