SERAMİKSAN’DAN İTALYA SEFERİ

Geçtiğimiz yıldan beri İtalyan firması Rondine ile görüşmelerini sürdüren Seramiksan yönetimi 86 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve İtalyan’ın en büyük seramik üreticilerinden olan firma ile sonunda anlaşmaya vardı ve Rondine’nin %50’sini satın almayı başardı.

Yılda gerçekleştirdiği 28 milyon metrekare seramik üretimiyle ülkemizde son derece saygın bir konumda bulunan ünlü Türk seramik firması Seramiksan, İtalyan firması Rondine’nin %50’sini satın alarak sektörde yine kendinden söz ettirmeyi başardı. İtalya’nın en büyük seramik üreticilerinden olan Rondine’nin %50’sini satın alan Seramiksan bu sayede Türk seramiklerini İtalya pazarına sokmuş oldu.

SERAMİKSAN’DAN İTALYA SEFERİ

1990 yılında Turgutlu’da kurulan fabrikada seramik üretmeye başlayan Seramiksan şu anda Türkiye pazarında üçüncü sırada bulunuyor. 405 bin metrekarelik arazi üzerine kurulmuş olan tesislerinde fayans, karo ve vitrifiye ürünleri imal eden Seramiksan dünya çapında 45 ayrı ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Geçtiğimiz yıl üretimine başladığı vitrifiye ürünleriyle piyasada adından sıkça söz ettiren Seramiksan bir süredir yürüttüğü genişleme çalışmalarının meyvelerini toplamaya başlamış gözüküyor.

Seramiksan haberi-2

Geçtiğimiz yıldan beri İtalyan firması Rondine ile görüşmelerini sürdüren Seramiksan yönetimi 86 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve İtalyan’ın en büyük seramik üreticilerinden olan firma ile sonunda anlaşmaya vardı ve Rondine’nin %50’sini satın almayı başardı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Seramiksan İhracat Müdürü Rifat Noyan, İtalya’nın Bologna kentindeki fabrikada düzenlediği toplantıda “Bu yatırımla uzun vadede sadece Seramiksan’ın değil, Türk seramik sektörünün de önemli kazanımlar elde edeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr