Seranit Yapı Gereçleri ailesi büyüdü: Oxipaint!

Seranit Grup, Yapı Gereçleri kategorisinde geliştirdiği ekolojik ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Grup, Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleriyle geliştirdiği ekolojik boya ‘Oxipaint’i piyasaya sundu.

Seranit Grup, geliştirdiği yeni ürünlerle ‘Yapı Gereçleri’ ailesini büyütmeye devam ediyor. Grup, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabriye Pişkin öncülüğünde yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği iç mekan boyası Oxipaint’i satışa sundu.

seranityapigerecleri_oxipaint

‘Seranit Yapı Gereçleri’ kategorisindeki ekolojik ürünlerini çeşitlendirdiklerini belirten Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba; “Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle yürüttüğümüz çalışmalarımızı durmaksızın sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl sektöre kazandırdığımız, dünyanın ilk ve tek ekolojik iç mekan sıvası ‘Oxicoat’tan sonra bu yıl da ekolojik boya ‘Oxipaint’i piyasaya sürdük. Çeşitli renk alternatiflerine sahip duvar ve tavan boyası Oxipaint, diğer boyalara kıyasla sahip olduğu ürün özellikleriyle insan hayatına konfor katıyor. Çevre ve insan sağlığına dost ekolojik ürünlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kötü kokuları engelleyen boya Oxipaint insan hayatına konfor katıyor

Oxipaint, içeriğindeki doğal bileşenler sayesinde ortamın nem dengesini düzenleyerek bakteri ve rutubet oluşumunu önlüyor. Ortamın nem dengesini insan sağlığına uygun olan yüzde 40 ile 70 arasında tutan boya bu özelliğiyle ortamın hava kalitesini artırıyor. Ayrıca iç mekanlarda oluşabilecek kötü kokuları yok eden Oxipaint, karbondioksit, karbonmonoksit ve formaldehit gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen gazların da emilimini sağlıyor.

İç mekan boyası Oxipaint; dekorasyonda en çok tercih edilen 9 farklı pastel renk seçeneğiyle de beğeni topluyor.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr