Swisstrax ile Satışları Arttırmayı Garantileyen Zeminler

Randy Nelson: “ Dayanıklı, bakımı kolay, tasarımı esnek ve % 100 taşınabilir özellikleriyle ürünümüzün alternatifi yok. “

Swisstrax ile Satışları Arttırmayı Garantileyen ZeminlerKaliforniya’daki Swisstrax firması, garaj, showroom, fuar standı gibi alanlara özel ürettiği zemin kaplama malzemeleriyle ürün satışlarını arttırıcı etken yaratıyor. Yenilikçi garaj zemin kaplama konusunda ünlenen firmanın sahibi Randy Nelson ile sizler için söyleştik.

- Firmanızı ve faaliyetlerinizi anlatır mısınız?

Swisstrax, standart epoksi ( yapay reçine) ve beton garaj zemin kaplama konusuna pratik ve modern alternatifler sunan bir firma olarak doğdu. 19 yıl önce İsviçre’de bu devrimsel ürünü geliştirmeye önderlik ettim ve 3 yıl önce de A.B.D’ye getirerek Kaliforniya’da bir üretim ve dağıtım merkezi kurdum. Ben ve ekibim şu anda dünya oto yarışlarında zemin kaplama tedarikçisi olarak bilinmekten gurur duyuyoruz. INDY Yarış Ligi ve Hendrick Motor Sporları’nın yasal tedarikçisiyiz. Üretime başladığımızdan beri Ferrari, Indy, Grand Am, American Le Mans, Mini Usa, Ford Motor Company, Shelby Automobiles gibi müşterilerimizle yolumuza devam ediyoruz. Ayrıca ulusal çapta ticari fuarlarda Swisstrax ürünleriyle zemin kaplaması yapıyoruz. Dayanıklı, bakımı kolay, tasarımı esnek ve % 100 taşınabilir özellikleriyle ürünümüzün alternatifi yok.

- Geçtiğimiz günlerde bir araba kiralama firmasının zeminindeki başarınızla basında adınızdan söz ettirdiniz. Bundan biraz bahseder misiniz?

Çoğu kiralama firmasının dış mekânlarda teşhir için çözümü yok. Swisstrax olarak pratik, alternatif ve herkesin kendi başına kurabileceği bir çözüm ürettik. İç ve dış mekânlarda kullanılabilecek ve firmanın zemine, kendi logosunu yazabileceği bir ürün!

-Zemin kaplama satışları nasıl etkiliyor?

Bizim bütün işimiz bu fikir üzerine kurulu. Ambalaj ve sunum günümüz pazarlamasında çok önemli. Örneğin uçaktan görüp o firmaya araba kiralamaya gelenler olduğunu biliyoruz. Zaten satışlarında artış olduğunu ifade ediyorlar. Amacımız ürünümüzle direkt dikkati çekmek ve satışa cazip hale getirmek ki, bunu da başarıyoruz.

- Özellikleri ve neden tercih edildiklerini açıklayarak ürünlerinizi anlatır mısınız?

En çok ön plana çıkan iki ürünümüz var Diamondtrax ve Ribtrax. Diamondtrax zemin döşeme daha çok konut ve ticari alanlarda tercih edilen, kaymayan, uygun fiyatlı ve kolay temizlenebilen bir yüzey ürünü. Bu ürün aynı zamanda benzin, yağ ve diğer otomotiv sıvılarına karşı direnciyle biliniyor. Epoksi ve beton zeminin tersine Diamondtrax döşemesinde, çatlama ve kırılma olmuyor ya da birtakım sağlığa zararlı kimyasal temizleme maddelerine ve zamana bağlı yamaya ihtiyaç duyulmuyor. 5120 psi kadar baskı gücüne sahip bu ürün üzerine hangi aracı koyarsanız koyun görüntüsünü bozmuyor. 14 farklı renk seçeneği mevcut ve % 100 portatif özelliğiyle size özgürlük sağlıyor.

Diğer yandan Ribtrax ürünümüz de daha geniş zeminlerde örneğin uçak alanları vs gibi yerlerde tercih ediliyor. O da yine aynı şekilde 5120 psi dayanma gücü, 120 C dereceye kadar ısıya toleranslı bir ürünümüz. Tamamen portatif plan bu ürünümüz, hangarınız günlük kullanabileceğiniz gibi özel show ve teşhirler için sizinle birlikte seyahat edebilecek esnekliktedir. Kir, su, kar vs gibi dış etkenlere dayanıklı olan bu ürünün temizliği de son derece kolaydır. 12 yıl garanti vererek ürünümüzün arkasında duruyorum.

- Dünya pazarında firmanızı nasıl konumlandırıyorsunuz?

15′in üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Geçmişimizde %90 ihracat yapıyorduk ve uluslararası ithalatçılarla ürünlerimizi Orta Avrupa ( İsviçre’deki şubemiz aracılığıyla), Rusya, Nordik Pazarı, Avustralya, Güneydoğu Asya, Kuzey ve Güney Amerika ile Afrika’ya ihraç ediyoruz.

- Türkiye ile bir çalışmanız oldu mu?

Hayır bugüne dek Türkiye’den bir ortağımız olmadı.

- Firmanızın büyüme planı var mı?

Avrupa, Kuzey Amerika ve Güneydoğu Asya ana odaklı global pazara yönlenmek için üretim merkezlerimizi genişletmek istiyoruz.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr