Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
PÜRKAY SEKTÖRÜNDE BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ CE BELGESİ ALDI

PÜRKAY SEKTÖRÜNDE BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ.CE BELGESİNİ 31-10-2008 İTİBARİYLE ALDI...

PÜRKAY BOYA VE KİMYA A.Ş.,Gökşin Şirketler Gurubunun Kemerburgaz'daki tesislerinde poliüretan ve epoksi esaslı endüstriyel ve spor zemin kaplama malzemeleri üreten, satışını, dağıtımını ve uygulamasını gerçekleştiren bir şirkettir.

Şirketimiz yerel satış dışında, AB ülkeleri de dahil olmak üzere,12 ülkeye ihracatı bulunmaktadır.Ayrıca Romanya, Suriye, Arnavutluk, Sırbistan gibi ülkelerde de zemin kaplama uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Avrupa Birliği'ne gerçekleştirdiği ihracat nedeni ile çağdaş ürünler üretimi konusunda titizlik göstermekte, zemin kaplama ürünlerinin dayanıklılığını artıran ve çevreye duyarlı su bazlı ürünlerin üretimlerini AR-GE destekli çalışmalarla gerçekleştirmektedir.

Su bazlı poliüretan son kat boya üretimini degerçekleştiren şirketimiz Avrupa'da söz konusu ürünü üreten 5 şirketten biri, ülkemizde ise tek olma özelliğine sahiptir.

Pürkay 5 yıldırISO 9001 sertifikasına sahip olup, 31-10-2008 tarihi itibariyle de,Avrupa Birliği Yapı Malzemeleri Yönetmeliğine istinaden,Avrupa Birliği ülkelerine yapılan ihracatlarda istenen CE Belgesi konusundaki çalışmalarınısonuçlandırmış ve EN 1504-2 ve EN 13813 Standartlarına göre zemin kaplama konusunda ülkemizde CE Belgesine sahip ilk şirket olmuştur.

Bunun yanında, Avrupa Birliği ülkelerine yapılan ihracatlarda, ihraç edilen malın içeriğinde bulunan kimyasal malzemelerin kayıt altına alınmasını sağlayan REACH sistemine ön-kayıt işlemini degerçekleştirmiş bulunmaktadır.

Aralık 2008\'den itibaren REACH sisteminin devreye girmesiyle, Avrupa Birliğine ürün ihracatı, ancak kayıtlı şirketler tarafından gerçekleştirilecektir.

Şirketimiz , REACH kaydını gerçekleştiren ilk şirketlerden olması sebebiyle, ürettiği zemin kaplama ürünlerini, Avrupa Birliğine satışı hususunda gerekli tüm hazırlıkları yerine getirmiş durumdadır.

24.11.2008
Bu haber 2714 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar