Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
ZEMİN FUARI KATILIMCILARINA KOSGEB DESTEĞİ

2-5 Nisan 2009 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek olan 9. Zemin Fuarına verilen KOSGEB desteği arttırıldı.

Halı, parke, PVC ve endüstriyel zemin kaplamalarının dev etkinliği Zemin Fuarı, 8 yıldır gösterdiği üstün performans sonucu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fuar Düzenleme Kriterlerine göre ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI olarak kabul edildi. Bu gelişmenin ardından ulusal fuarlarda 40 m2 ye kadar 60.- YTL olan KOSGEB desteği, uluslararası ihtisas fuarı olan 9. Zemin Fuarı için 110.- YTL'ye yükseltildi.

Konuyla ilgili KOSGEB'den yapılan açıklama şöyledir.

YURTİÇİ ULUSLARARASI SANAYİ İHTİSAS FUARLARINA KATILIM DESTEĞİ

Bu Desteğin Amacı ve Kapsamı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Web sayfasında yayınlanan fuar takviminde yer alan ve fuar düzenleyicileri(Organizatör Kuruluşlar) tarafından başvuruda bulunulan fuarlar içerisinden konusu, türü ve ürün ve ürün grupları bazında KOSGEB Hedef kitlesi olan KOBİ'lerin faaliyet alanları ile örtüşen fuarlar incelenir değerlendirilir ve destek kapsamına alınır

Bu Destekten Beklenen Yararlar
İşletmelerin yurtiçi ve yurtdışı pazar paylarını artırma, rakiplerini tanıma,yeni ürünler ve teknolojiler hakkında bilgi edinme, marka imajı oluşturma

Bu Destekten Kimler Yararlanabilir?
KOBİ tanımı içerisine giren ve imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler

Destek Oranı ve Üst Limiti Nedir?
Her işletmeye kapalı alan en az 6m2 en fazla 40 m2 olmak üzere,ürün sergileme ücreti olarak KOSGEB Destek üst limiti 110 YTL/m2 olmak üzere fuar katılımlarına %70 oranında geri ödemesiz destek sağlanır.

Bu nitelikteki fuarlar için; fuarın toplam ürün sergileme alanının %40 ını aşmamak kaydı ile ve KOSGEB toplam stand alanı 1500m2 yi geçmeyecek şekilde destek sağlanır.

Bilgi Almak ve Destek Başvurusu İçin
KOSGEB Uygulama Birimleri

18.12.2008
Bu haber 3867 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar