Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
Ayakkabıdan Kauçuk Zemine İddialı Bir Firma FATİH ÖKÇE

Kadir Yılmaz:” 2009 yılında en büyük hedefimiz boya ve baskılı kauçuk zemin malzemelerindeki boya, baskı kalitesinin çok daha iyi noktalara getirilmesi olacaktır.”

2007 yılında üretime başladığı ve fattab® markasıyla piyasaya sunduğu kauçuk zemin malzemelerinde sürekli yenilik çalışmaları yapan Fatih Ökçe Ticaret A.Ş., ayakkabı yan sanayindeki lider konumuna, kauçuk zemin sektöründe de ulaşabilmek için gerekli adımları atmaya devam ediyor. Firmanın Genel Müdürü Kadir Yılmaz dergimizin sorularını içtenlikle cevapladı.

Firmanızın oluşum ve gelişme sürecini anlatır mısınız?

1973 yılında Gedikpaşa'da küçük bir atölye olarak temeli atılmış olan Fatih Ökçe San.ve Tic. A.Ş , bugün 10.000 m2'lik bir alana yayılmış olan fabrikasıyla Türkiye'nin ayakkabı yan sanayindeki en önemli kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Kurulduğu dönemde ilk olarak merdane ökçe üretimiyle sektöre giren firma, 1974 yılında kalıpçılığı bünyesine katmış ve yaklaşık yüz binlik bir üretim kapasitesine ulaşarak o dönemin koşulları göz önüne alındığında çok önemli bir randıman elde etmeyi başarmıştır. Bugünlerde ise yıllık; 3.000.000 Çift Plastik Ökçe, 2.000.000 Çift Taban Astarı ve 1.500.000 Çift Taban üretimi ile ayakkabı yan sanayinde lider firma konumundadır. Fatih Ökçe San. ve Tic. A.Ş., 2007 yılında Ar-Ge çalışmalarının bir neticesi olarak fattab® kauçuk zemin malzemeleri markasıyla kauçuk zemin sektörüne adım atmıştır.

Daha ilk senesinde 60.000 m2 yıllık üretim kapasitesine ulaşarak sektörde önemli bir yer edinmiştir. Kauçuk zemin sektöründe çok yeni olmasına rağmen 35 yıllık kauçuk malzeme tecrübesi ile sektörün gelişimi yönünde önemli başarılar elde etmiştir.

Firmanızın faaliyet alanları nelerdir?

Firmamızın faaliyet alanları; Ayakkabı yan sanayi ürünleri üretimi ve kauçuk zemin malzemeleri üretimi ile birlikte uygulamalarıdır.

Ürün çeşitleriniz nelerdir?

Ayakkabı yan sanayi ürünlerimiz; Plastik Ökçe, Taban Astarı, Jurdanlı Taban, Mazonite Ökçe, Vardola, Hazır Taban (Kauçuk, Termo, PVC, TPU) , Frezeli Taban (Kauçuk, Neolit, Kösele), Kauçuk Ökçe, Kauçuk Pençe ve Kauçuk Hamur'dur.

Kauçuk zemin malzemesi ürünlerimiz ise; Kauçuk Zemin Kilit Taşları (20cm x25cm x 1,5-2-2,5 cm ebatlarında), Kauçuk Zemin Kare Plakalar (40cm x40cm x 2-2,5 cm ebatlarında), Kauçuk Zemin Kare Plakalar (50cm x50cm x 3 - 4 cm ebatlarında) şeklindedir.

Zeminde kauçuk malzemeyi kullanmak ne gibi avantajlar yaratır?

Kauçuk zemin malzemelerimizde hammadde olarak SBR Kauçuk Granülü, bağlayıcı olarak da çift komponentli poliüretan malzemeyi kullanmaktayız. Bu malzemelerin en

önemli özellikleri hiçbir şekilde solvent içermemesi, hijyenik sağlıklı ürünler olmasıdır. Ayrıca esnekliği nedeniyle düşme ve çarpma etkisini minimuma indirdiğinden, son derece güvenli ürünlerdir. Suyu absorbe edebilme ve absorbe ettiği suyu çok yüksek oranda hızla desorbe etmesi (emmesi ve hızla buharlaşması) nedeniyle, yüzeyin de su tutmaması açısından avantajlıdır. Vücutta statik elektrik oluşturmaması, kaymazlık ses ve darbe emici özellikleri sayabileceğimiz diğer önemli avantajlardır.

Uygulama çalışmalarınızdan ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Uygulama çalışmalarımız genellikle ana okulu ve ilk öğretim okullarının oyun ve spor alanlarının kauçuk zemin kaplamaları, belediyelere ait park, bahçe alanlarının yürüyüş ve koşu yollarının zemin kaplamaları, havuz kenarları ve deniz kenarlarındaki iskelelerin zemin kaplamalarıdır.

Bugüne dek tamamlamış olduğunuz çalışmalardan referans olabilecek isim ve örnekler verebilir misiniz?

Röne Park (Yeşilköy), Selin Erdoğan Parkı (Yeşilköy), Ukrayna Parkı (Yeşilköy), Halit Ziya Uşaklıgil Parkı (Yeşilköy), Yeşilyurt Spor Kulübü, Ata Park (Ataköy), Ramazan Yeşil Parkı (Ataköy), Atrium A-1 / B-1 Blok Parkı (Ataköy), Airport Alışveriş merkezi buz pisti yanı, Gençler caddesi parkı (Bakırköy), Bakırköy Lisesi Spor Alanı, Veliefendi İlk Öğretim Okulu, Çatalca Okkalı At çiftliği, Bahçeşehir Gıda Ltd., Canku Ana Okulu (Gaziosmanpaşa), Florya Ana Okulu, İzmit Darıca Lisesi, Çengelköy Karmen Sitesi, Bayramoğlu Körfez Sitesi İskele alanı, Kurtköy Park Evleri, Tanju Okan Parkı (Şişli), Çin Konsolosluğu Parkı (Mecidiyeköy), İzmit Saraybahçe belediyesine ait 8 adet çocuk oyun alanlarının zemin kaplamaları referanslarımız olabilecek uygulamalardan bazılarıdır.

2008 yılında yaptığınız çalışmaları özetleyebilir misiniz? Ve 2009 yılı projeleriniz nelerdir?

2008 Yılında 60.000 m2 olan yıllık kauçuk zemin malzemesi üretim kapasitemizi, 2009 yılının başından itibaren 120.000 çift m2 yıllık kapasiteye ulaştırmak için gerekli projeler ve fizibilite çalışmaları tamamlanmış olup projenin uygulanması çalışmaları başlatılmıştır. 2008 yılında yeni model ürünler çıkartılıp fuarlarda müşterilerin beğenisine sunulmuştur. Bunların arasından çok beğenilen özellikle havuz ve deniz kenarlarındaki iskelelerde kullanılmak üzere tasarlanmış kare plakaların serileri yaptırılmıştır. Özellikle ana okulları için özel olarak kokulu ve çeşitli figürlü zemin malzemeleri üretimine başlanmıştır.

2009 yılında en büyük hedefimiz boya ve baskılı kauçuk zemin malzemelerindeki boya, baskı kalitesinin çok daha iyi noktalara getirilmesi olacaktır.

Firmanızın tanıtım ve pazarlama çalışmalarından bahseder misiniz?

Web sitemizi sürekli olarak güncelliyoruz ve yeni çalışmalarımızı, ürünlerimizi anında sitemizden tüketicilere duyuruyoruz. Yaptığımız uygulamaların fotoğraflarını da anında sitemize yerleştirerek herkesin inceleyebilmesini sağlıyoruz. Ayrıca senede 2 sefer Belediye Kent Ekipmanları ve Zemin Fuarlarına katılarak ürünlerimizi sergileme imkanı buluyoruz. Ayrıca derginizde yer alan ilanlarımız ve şu anda yaptığımız haber çalışması gibi yöntemlerle tüketiciye ulaşıyoruz. Bunlara ek olarak pazarlama elemanlarımız belediyelerin park ve bahçeler müdürlüklerine giderek ürünlerimizi tanıtan kataloglarımızı ve numunelerimizi bırakmakta ve gerekli bilgileri vermektedirler.

Firma olarak hangi özelliklerinizle ön plana çıkıyorsunuz?

Firma olarak kaliteye verdiğimiz önemle ön plana çıkmaktayız. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktayız. Ürünlerimiz TS EN 1177 ürün kalite belgesine sahiptir. Ayrıca firmamız WCS İSO 9001:2000 KYS belgesine de sahiptir ve kauçuk zemin üretimimiz kapsam dahilindedir.

Ürünlerimiz standartlarda belirtilen değerlerin üstünde kalitede üretilmektedir. Sürekli gelişmeye ve İyileştirmeye açık olan firmamız yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile kauçuk zemin sektöründeki gelişmelerde önemli rol oynayacaktır. Fatih Ökçe San.ve Tic.A.Ş; Ayakkabı yan sanayindeki lider konumuna Kauçuk zemin sektöründe de ulaşabilmek için gerekli adımları atmaya devam edecektir.

13.10.2008
Bu haber 4514 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar